קניית טלפון משומש

הערות ותגובות ניתן לשלוח לדוא"ל

כמה טיפים:

 

מחיר - להבדיל ממכשhר חדש, המשומש לרוב ללא אחריות, עם בטריה ישנה - זה אומר שתיגמר מהר יותר גם בשימוש יומיומי, וגם תגיע מהר יותר למצב שידרש החלפה. קיים סיכוי גבוה יותר לתקלות במכשיר, ובמקרים רבים פריטים נלווים למכשיר חסרים, כמו אוזניה או כבל לחיבור למחשב. כל ה"צרות" האלה שווים כ500 שקל. אם ההבדל במחיר פחות מזה - זה נראה לא כדאי. בנוסף קניה ממוכר לא ידוע מעלה את הסיכון לבעיות נוספות שהמוכר לא מספר כמו תקלה או מכשיר גנוב או מכשיר מזוייף. הסיכון הזה שווה עוד הורדה של 100-200 ש"ח.

מצד שני יתכן שהמוכר הוא אדם מוכר ואמין ושלמכשיר הוחלפה בטריה לא מזמן, יש לו פריטים נלווים נוספים שהמוכר הקודם קנה כמו כיסויי מגן, ואם המכשיר נקנה לא מזמן אולי יש לו עוד אחריות, ואולי גם הקונה יסייע לכם באופן אישי בתפעול המכשיר החדש.

קניה מחו"ל- קחו בחשבון בנוסף למחיר שתשלמו למוכר, תחוייבו בארץ במכס שלמיטב ידיעתי הוא 34%. יש סיכון מה של בעיית תאימות לארץ, בין אם זה בעיה עם העברית, ובין עם מכשיר שלא מתאים לרשתות בארץ או נעול לשימוש רק ברשת בחו"ל. זה גם סיכון. שימו לב במיוחד למכשירים שתומכים ברשת CDMA אלה בד"כ לא מתאימים לישראל. יש גם מכשירים נעולים לשימוש ברשת אחרת או להחלפת סים. צריך לוודא שהמכשיר לא סגור, המילים באנגלית לזה זה או unlocked או sim free (או שכותבים את זה במילה אחת - simfree).

מי המוכר - אם המוכר הוא אדם מוכר, ישר וטוב, והוא מוכן במקרה שלא תהיו לבטל את העיסקה זה מאוד משמעותי.

גרסת מערכת הפעלה - גם אם הטלפון עצמו יעבוד - כלומר תוכלו לעשות שיחות, הרבה דברים בסיסיים לא יעבדו על מערכת הפעלה מלפני כמה שנים. לדוגמה, נכון לכתיבת שורות אלה גרסת האנדרואיד היא 4 נקודה משהו. מכשירים מלפני 3 שנים עם גרסאות 2.2 ומטה לא יעבדו עם WAZE ואפילו לא עם שירות הגיבוי בענן של גוגל. כלומר אתם מפסידים הרבה, ובעתיד הקרוב צפוי שעוד דברים בסיסיים לא יעבדו לכם.

היכן רוכשים מכשיר משומש - דרכים רבות: בירור אצל מכּרים מי מעוניין למכור, לשאול בחנויות, הסתכלות בלוחות שונים כמו יד 2, יש באיביי אבל לדעתי תבזבזו שם את הזמן במכרזים שנראים בהתחלה מפתים אך המחיר בסופו של דבר יוצא לא כידאי והתייחסתי קודם לבעיות שעשויות במכשיר מחו"ל או בהבדל קטן במחיר ביחס למכשיר חדש אבל עם אחריות וכו'.

מכשירים מחודשים ? - פה ושם שומעים כאלה שמוכרים מכשירים מחודשים, דהיינו מכשירים שנקנו משומשים עברו טיפול על ידי אנשי מקצוע ונמכרים עם אחריות לכ3 חודשים. בדיקת אינטרנט שעשיתי - לא מצאתי דברים משתלמים שאני יכול להמליץ.

מה לבדוק במכשיר לפני שקונים - כמובן לראות שהמכשיר נדלק, מבט בסיסי על המכשיר האם אין שברים ופגמים חיצוניים אחרים. לעשות פעילויות בסיסיות עם המכשיר ולראות שהן עובדות (ואם המוכר מכיר את המכשיר - הזדמנות שיסביר עליו): תעשו שיחה, שימעו מוזיקה (שקע אוזניות נוטה להתקלקל), תפעילו אפליקציות, התחברו לאינטרנט, עשו פעולה עם ה-GPS, לחצו על המקשים ותראו אם הם פועלים, נסו את מסך המגע. כמובן אפשר עוד ועוד פעולות: לחבר למחשב, לנסות את WiFi. אם אפשר לפתוח את המכשיר לבדוק שאין חלודה או פגמים נראים לעיין.  מומלץ להיעזר בחבר שמכּיר את המכשיר הספציפי.
 

חשד שהמכשיר גנוב ? - אל תקנו מגנב גם כי זה לא ישר ולא חוקי, וגם קיים סיכוי שהמכשיר יושבת בין אם על ידי בעל המכשיר ובין אם על ידי חברת הסלולאר שלכם, יש סיכוי שהמכשיר יאותר והוא שייך למישהו אחר שמחכה לו. אם אתם חושדים אפשר לנסות לבקש לראות את הקבלה המקורית של קניית המכשיר, חלק מהגנבים ומשתפי הפעולה איתם ינסו לשנות את מספר המכשיר, לפעמים אפשר לשים לב לזה בהקלדת [כוכבית, סולמית, אפס, שש, סולמית] המספר שתמצאו הוא "מספר הIMEI,  ולהשוות למספר שכתוב על המכשיר (עשוי להתגלות מתחת לסוללה או כשפותחים אותו במקום כלשהו). כמובן זה עדין לא מבטיח שהמכשיר לא גנוב.
מכשיר עשוי להיות גם מזוייף. כלומר יהיה כתוב עליו שם של דגם ידוע, והוא יראה דומה לו, אך זה לא באמת המכשיר הדגם, אלא משהו שביצועיו ירודים.

מכשיר ישן מדי- לפעמים כל כך זול שבכל מקרה אין כמעט מה להפסיד גם אם יתקלקל מהר. קחו בחשבון מכשיר כזה יסבול בגלל חוסר יכולת להתעדכן לגרסאות שונות של תוכנה ואפליקציות, במקרה תקלה - לא בטוח שיש חלקי חילוף, וככל שהמכשיר אוזל מהשוק יהיה יותר קשה להשיג עבורו אביזרים כמו אוזניות או סוללות. אבל מי שקונה מכשיר ב100 שקל למה כבר יכול לצפות...

 

מאמר נוסף - הזמנת טלפון או רכישת טבאבלט בחול - מה צריך לדעת

 

חוץ מזה, הינה פרסומות של גוגל - תראו מה יש להן להציע.

 

 

פרסומת 1

 

 

פרסומת 2

 

 

 

 

פירסומות הקשורות לתוכן הכתבה:

פרסומת 3

 

פרסומת 4

 

 

 

הערות ותגובות ניתן לשלוח לדוא"ל

 

לקריאה נוספת באתר

 "הארי פוטר קבור ברמלה" אומרת כותרת בעיתון

בעיר רמלה, קבור הארי פוטר. בדומה להארי מהסיפור של ג'יי. קיי רולינג, מדובר על אדם צעיר, בריטי, שהתגייס לפעילות צעיר מהמקובל, לא סיים את בית הספר, וגם הוא לא ידע שיום אחד יהיה מפורסם (גם על הארי הזה כתבו בעיתונים ובאתרי אינטרנט).
אבל יש גם שונה. זה לא אותו אחד מהסיפור, גם לא אמרנו שזה "קבר הארי הקדוש".
הפרטים והתמונות במאמר: הארי פוטר ישראל
   

 

 

?

 

הופיע דף חידות חדש -
100 חידות טרוייה חדשות - לחצו על הקישור

 

דפי חידות קודמות

חידות וחידונים כלליים

אוסף גדול של חידות על חיות

חידות טרוויה

חידות קלות מאוד לילדים (עם ניקוד)

 

 

 

המלצה על ספר

"הגנת מעברות פתיים"

ספר ישן וטוב, ואקטואלי עד היום

לפרטים - הגנת מעברות פתיים - ספר מומלץ, המלצות ספרים

 

שניצל עוף או שניצל סויה ?

מי מזיק יותר לסביבה ?

 

בהרבה מקרים דווקא השניצל סויה !

 

וגם חלב סויה מזיק יותר לסביבה מחלב פרה

 

מחקר חדש: הדיילי מייל נתן לו את הכותרת: "איך צמחונות גורמת יותר נזק לסביבה מאכילת בשר", והטיימס: "טופו יכול להזיק לסביבה יותר מאשר בשר, כך מצא מחקר של WWF"

 

 

 

קניית אייפון / סמרטפון או טאבלט בחו"ל - מאמר על מה שצריך לדעת

קישור - קניית אייפון, טבלט, סמארטפון בחו"ל

 

 

 

@

איך לקנות נכון דרך האינטרנט ?

 

- על מה יש פטור ממיסים

- תשלום בטוח

- אתרים מומלצים

- מה לעשות כאשר מעוניינים במוצר מאתר שלא עושה משלוחים לארץ 

- עצות נוספות

 

  באתר הבא - הזמנת מוצרים מחו"ל דרך האינטרנט

 

 

J

בדיחות על צמחונות ועל זכויות בעלי חיים - לחצו על הקישור

   

?

 

חידות:

חידות כלליות

אוסף גדול של חידות על חיות

חידות טריוויה

 

אם מאמר זה עניין אתכם, אולי יעניין אתכם גם:

מיתוסים נפוצים בתחום טבע ובעלי חיים

 

חדש: מה הקשר בין צריכת בשר לבין תוחלת חיים - תוצאות מחקר חדש

חדש: מיתוס דו"ח האו"ם - הצל הארוך של משק החי

* חדש: מיתוסים על חוות מזור

* חדש: בארי שורובסקי - סאטירה על דמגוגארי, מהתוכנית ארץ נהדרת.

החלק הראשון של הספר "מיתוס הצמחונות"

מיתוס המזון האורגני

מיתוס אנונימוס - מיתוסים באתרים כמו אנונימוס בעלי חיים

מיתוס - גידול חיות משק - דומה לנאצים

מיתוס המזון המסחרי לכלבים וחתולים מדוע כן כדאי להאכיל בשאריות

האם מותר להאכיל כלבים בעצמות ?

מיתוס: צריכת בשר תורמת לרעב ולריקון משאביו הטבעיים של כדור הארץ

מיתוס: חלב או בשר - לא בריא (בטח שבריא!)

מאמר מקיף על תפיסות לא נכונות על זכויות בעלי חיים וצמחונות

מיתוס "מחקר סין" - ספר שסילף מדע -
א. הספר "מחקר סין" - טעויות והטעיות

ב. מחקר סין - המסקנות האמיתיות

מיתוס גארי והרצאתו

מיתוס מייקל גרגר והרצאתו - מאמר 1
מיתוס מייקל גרגר והרצאתו - מאמר 2

 

J בפייסבוק: דחקות על צמחונים.

בפייסבוק: על השקרים של מתנגדי הניסויים בבעלי חיים