הזמנת מוצרים מאתרי אינטרנט בחו"ל

באתר זה

 

בפשטות בקיצור - הכי פשוט להזמין מוצרים עד 75$ מאתר שעושה משלוחים לישראל. במקרה כזה החבילה תגיע וזהו (למעט מוצרי טבק, אלכוהול ודברים אסורים ליבוא לישראל). יש פטור על כל המיסים כולל מע"מ. בסכומים גבוהים יותר הדבר הפשוט הוא לדעת שסביר מאוד שתדרשו לתשלומים נוספים כשהמוצר יגיע לארץ: מע"מ, מס קניה ואולי עוד.

 

מספר עצות לקניה דרך האינרטנט מחו"ל

 

אבטחה ושמירה על פרטיות הקונה

אתר מאובטח - מסומן בHTTPS בתחילת כתובת האתר,  ולא HTTP בד"כ.
קניה באתר בעל שם מעלה את הסיכוי שעשה סידורי אבטחה מאתר אלמוני.

איך עוד נדע שהקניה בטוחה ?
* באתר כמו ebay יש מוכרים רבים, אך יש דירוג חכם שבו הלקוחות מדרגים את המוכר, והמוכר לא יכול לשנות את זה. כלומר מי שרמאי... הגולשים כותבים.
* גוגל שופינג - http://www.google.com/shopping חיפוש של גוגל של מוצרים אשר נמכרים באינטרנט, וגוגל בתוצאות החיפוש גם רושם את הדירוג, אם יש, ובד"כ יש.

 

אמצעי תשלום - ביטחון ופרטיות - יש לציין שקניה ברשת מוכרת באמצעות כרטיס אשראי רגיל נחשבת בטוחה. למי שרוצה נביא עוד שתי אפשרויות לשיפור הבטיחות:

1. תשלום באמצעות PAYPAL -  כדאי ומומלץ. כעת יש גם בעברית, הינה קישור - פייפל בעברית.

פותחים שם חשבון. החיוב נעשה מול חברת האשראי. רק לאחר הרכישה מעבירה החברה את התשלום לחנות אשר נרכש בה המוצר. המוכר אינו יודע את פרטי האשראי שלכם. הוא מקבל תשלום מפייפל.

 אם אתם מנויים בפייפל כאשר אתם מבצעים קניה באתר אחר, אתם מופנים לתשלום לאתר של פיפל, ושם ממלאים רק כתובת דוא"ל וסיסמה וזהו. כך גם אינכם צריכים למלא כל פעם את פרטי כרטיס האשראי, וגם פרטי הכרטיס אינם נחשפים לעובדי אתר הקניות שאולי ירמו ויעשו בו שימוש בלא ידיעתכם.

מדובר גם בתוספת ביטחון, שכן האתר שאתם קונים בו עבר בדיקת אמינות של פייפל, ואלה גם מתחייבים להחזיר את הכסף עם הפריט לא מגיע.

2. כרטיס אשראי נטען - אשר לרכוש מחברת דואר ישראל כרטיס אשראי, אשר מטעינים בו סכומי כסף עד 1000 שקל. כרטיס זה מאפשר רכישת מוצרים בלי קישור לחשבון הבנק. עלות טעינת כרטיס - 20 ש"ח. עוד פרטים באתר דואר ישראל כאן - http://www.israelpost.co.il/postshirut.nsf/misparid/163?OpenDocument

 

 

מיסים ופטורים ממיסים

הזמנה מחו"ל באינטרנט עד 75$ - הכי פשוט, פטור ממס למעט טבק וכוהל. הינה לכם ציטוט מאתר רשות המיסים (פב' 2016): "משלוח המכיל טובין שערכם הכולל עד 75$ - פטור לחלוטין ממסי יבוא. הפטור אינו חל על מוצרי טבק, כוהל ומשקאות משכרים. ערך כולל של עד 75$ - לא כולל הובלה וביטוח אם הם מחושבים בנפרד מערך הטובין. לדוגמא: משלוח בגדים שערכם הכולל 65 דולר ודמי המשלוח החלים הם בסך 20 דולר (סך כולל של 85 דולר) עדיין יהיה פטור מתשלום מסים על הטובין".

* שימו לב, הרבה פעמים לא מציינים על החבילה את דמי המשלוח בנפרד.


* הפטור הוא עד 75$ - לא כולל. כלומר, בסכום של 74.99$ עדיין יש פטור, בסכום של 75.00 כבר אין פטור.
 

* מידע פורמאלי יש לכם באתר רשות המיסים, בכתובת http://taxes.gov.il/customs/PersonalImport/Pages/yebueshe_guide.aspx#GovXParagraphTitle4 הכתוב שם הוא כמובן הרשמי והמעודכן.

 

הזמנה מחו"ל דרך האינטרנט בסכום שבין 75$ ל500$

 

על מוצרים המובאים לשימוש אישי מעל 75$ ועד 500$ חל פטור ממכס, אך לא ממע"מ, ולא ממס קניה. לפיכך מה שהזמנתם עשוי להגיע בצורה פחות חלקה, ועם דרישה בארץ לתשלום נוסף, אך עדין סכום מופחת.
במקרה כזה כדי לברר אם רכישת המוצר בחו"ל זולה ממחיר בארץ.
 

* הערה - בעקבות וועדת טרכטנברג הפטור הנ"ל היה בעבר עד 325$. משלהי נובמבר 2014  שונה ל500$. אני כותב את זה, למקרה שראיתם כתבות ישנות, ואינכם מבינים מדוע כאן כתוב 500$.

השינוי במיסוי נעשה כחלק מהמלצות ועדת טרכטנברג,  כדי להקל על יוקר המחיה. נתניהו הסביר את החוק החדש: "הפטור ממס על רכישות באמצעות האינטרנט יגביר כבר בקרוב את התחרות ויוריד את המחירים".
 

* שימו לב, יש מוצרים שבכל מקרה יש עליהם פטור ממכס בישראל, למשל, מחשבים ניידים, לכן לא תהיה משמעות לפטור.

* שימו לב, הפטורים הללו מתקיימים רק כאשר יש הזמנה דרך האינטרנט. הדודה שלחה מתנה מחו"ל ? - הפטור לא חל. ביקשתם ממישהו שחוזר מחו"ל לקנות לכם ? קניתם בעצמכם כשהייתם בחו"ל ? - אין פטור.

* הפטורים מיועד לקניות שבהם מדובר בשימוש עצמי, ולא בשימוש מסחרי.

* הפטורים לא חלים על מוצרי טבק ואלכוהול.

* השחרור מהמכס עשוי להיות דרך חברת בלדרות, שלה גם תצטרכו לשלם.

* בטווח המחירים הזה, יש שוני בהכללת דמי המשלוח והביטוח. הינה הציטוט המדוייק מאתר רשות המיסים:
"משלוח המכיל טובין שערכם הכולל 75$-500$ - פטור מתשלום מכס בלבד, וחייב בתשלום מע"מ ומס קניה אם חל (מס קניה חל לדוגמא על: טלוויזיות, טלפונים סלולאריים). הפטור ממכס אינו חל על מוצרי טבק, כוהל ומשקאות משכרים. ערך כולל של עד 75$ -500$ - לא כולל הובלה וביטוח אם הם מחושבים בנפרד מערך הטובין. שעור המס החל מחושב לפי ערך החבילה בתוספת דמי המשלוח והביטוח אם ישנם. כך, לדוגמא, נעליים שערכם בין 75$ ל-480$ (ללא משלוח וביטוח), יחוייבו במע"מ בשיעור 18% בלבד. נעליים שעלותם 480$ ועלות המשלוח והביטוח עליהם עומדים על 40$, עדיין יחוייבו ב-18% בלבד, אך שיעור זה יחול על ערך הטובין בתוספת דמי משלוח, סך הכל יחול המס על 520$."

 

עוד מידע על המיסים - אם זה עד 75$. זה פשוט. אין מיסים.

מעל - מתחילה בעיה של חוסר בהירות, שכן יש הרבה סעיפים.

ישנם ארבעה סעיפי תשלום שיכולים להיות על חבילה מסויימת, אך לא על אחרת (למשל אם היא בעלת פטור מלא).

סעיפי התשלום שיכולים להיות:
- מס ערך מוסף (מע"מ) - סכום אחיד שגובהו נכון לכתיבת שורות אלה 16%
- מכס
- מס קניה - בדומה למכס סכומים בד"כ בין 10% ל20% שמוטלים על קטגוריות שונות של מוצרים, אך לא על כולן.
- עמילות מכס - אם המוצר נמצא במכס צריך לשחרר אותו. עמילות מכס היא סכום שיגבה על ידי חברת השילוח שתביא את המוצר (אם לא תבואו למכס בעצמכם לשחרר אותו) ותכסה את העלות הלוגיסטית של הטיפול במוצר.

המיסים השונים הם מצטברים, וזה אומר שאם החבילה שלכם היתה בשווי 1000 שקל עם מס קניה של 10% ובלי מכס המס לא יהיה 260 ש"ח (16% מע"מ + 10% מכס) אלא 276 שקל. לכן פטור ממכס, אם קיים, עוזר עוד יותר להוזיל את המוצר.

- בד"כ על האריזה כתוב מחיר המוצר. המכס פותח באופן מדגמי חלק מהחבילות. המיסים מחושבים לפי הקבלה, ואם אין קבלה, עושים במכס הערכה. הערכה זו עשויה להיות גבוהה מהשווי האמיתי, וכדאי שיהיו לכם קבלות  או חשבונית, כדי שתוכלו לפקסס למכס ולהציג להם את הסכום האמיתי ששילמתם, אם יהיה צורך.

עמלת חליפין - כאשר העסקה במטבע זר, תחויבו על ידי חברת האשראי או על ידי פייפאל אם אתם משלמים דרכם בשער החליפין בתוספת עמלה של 2.5%.

איך יודעים כמה מס ?
1. באתר רשות המיסים, טבלאות המפרטות - http://62.219.95.10/misimmeruk/taxesconc.aspx

2. האתר הזה https://play.google.com/store/apps/details?id=com.soft108.taxcalculator מציע להורדה מחשבון לחישוב מכס. לא ניסיתי אותו בעצמי. מי שניסה מוזמן לספר.

גם כאן מחשבון מכס

 

שאלות ותשובות בנושא מYNT - בכתבה בדרך ל-eBay: כל מה שרציתם לדעת על מסים.

 

 

פרסומות של גוגל שימו לב - גוגל בוחרת פרסומות לפי המילים והתוכן של האתר. תבדקו אם אתם צריכים משהו...

 

 

פרסומת 1

 

 

פרסומת 2

 

 

 

 

 

 

אתרים של חברות העוסקות במשלוחים, ופועלות בארץ

ישנם אתרים אשר מאפשרים שירותי שילוח וקבלה של מוצרים, וכן כתובת פיקטיבית בארה"ב אם יש צורך. למה כתובת פיקטיבית ? - אם האתר אשר ממנו אתם רוצים להזמין מוצר לא שולח לישראל, ודורש כתובת בארה"ב, אז אתם יכולים לקבל מהאתרים שלהלן כתובת, שאליו תגיע הזמנתכם ותישלח אליכם לארץ.
או אם למשל המשלוח בארה"ב חינם, אך לישראל סכום גבוהה, יתכן שעדיף לכם לשלוח לכתובת של תיתן לכם חברת השילוח, ולשלם להם פחות כדי שישלחו לכם לארץ.

 להלן רשימת אתרים כאלה.
הזמנה דרך חברות כאלה מייקרת את המשלוח, אך לא תמיד יש אפשרות טובה יותר.

http://www.ushops.co.il/  -  אפשרות להזמין באמצעות כתובת פיקטיבית מאתרים בחו"ל שלא עושים משלוחים לארץ.

 

http://usa.buy2.co.il   - אפשרות להזמין באמצעות כתובת פיקטיבית מאתרים בחו"ל שלא עושים משלוחים לארץ.

 

DHL - http://www.dhl.co.il

 

UPS - http://www.ups.com/content/il/he/index.jsx

 

FedEx - http://www.fedex.com/il_hebrew/

 

TNT - http://www.tnt.com/express/iw_il/site/home.html

 

כמובן לא לשכוח את דואר ישראל - http://www.israelpost.co.il/postshirut.nsf/misparid/237?opendocument

 

 

מספר אתרים מרכזיים, שעושים משלוחים לישראל

את איביי ואמזון, אני מניח שאתם מכירים. הינה כמה אתרים חשובים נוספים בחו"ל:

Deal Extreme - הרבה מוצרי אלקטרוניקה זולים, משלוח חינם. למשל, בטריות לסלולארי שעובדות ב2 דולר כולל משלוח, חיבורים שונים, מכונות תספורת, כיסויים לפלאפונים שעולים בארץ כ100 ש"ח שם 2-3 דולר, מנורות סולאריות לגינה ב2-3 דולר כולל משלוח ועוד - http://www.dealextreme.com/  או בקיצור http://dx.com

Aliexpress - "עלי אקספרס" - אתר סיני דומה לעיל. http://www.aliexpress.com/

Tiny Deal - דומה לאתר לעיל - http://www.tinydeal.com

The Book Depository - ספרים. הרבה פעמים זול יותר מאמזון - http://www.bookdepository.co.uk

Allposters - פוסטרים וחולצות עם הדפסים - http://www.allposters.com/

Gelaskins - סלולארים, מחשבים, משחקי מחשב, נגנים ועוד - http://www.gelaskins.com

Bike 24 - ציוד לאופניים. עלות משלוח עשויה להיות גבוהה. עם זאת, במשלוח לחו"ל האתר מנקה את שיעור המע"מ שחל בגרמניה, ולפיכך משלמים 19% פחות מהכתוב - http://www.bike24.com/

Puritan - תוספי מזון לאדם ולחיה, גם קפה, תה ותבלינים ועוד - http://www.puritan.com

 

 

פירסומות הקשורות לתוכן הכתבה:

פרסומת 1

 

 

פרסומת 2

 

 

 

עצות לקניית טלפון חכם (סמארטפון), טאבלט, או מחשב נייד בחו"ל


על פי כתבה ממוסף ממון של ידיעות אחרונות 29/06/2012 עמ' 8-9, כתבה בשם "טסים חוסכים ?" הינה כמה עצות. הכתבה התמקדה בכאלה שטסים לחו"ל, לא כאלה שמזמינים דרך האינטרנט.

1. יש הבדלים בין הארצות, לא תמיד ישראל היקרה ביותר, ולא תמיד ארץ מסויימת זולה יותר, אך הרבה פעמים אכן ניתן למצוא בחו"ל תוצרת זולה יותר. יתכנו תוספת מיסים ומשלוח, וכך בסוף יהיה יותר יקר מבארץ.
2. אם אתם בחו"ל, ממליצים לקנות בחנויות גדולות כמו Carphone Warehouse באנגליה או Best buy בארה"ב, שם יש הרבה פעמים מחירים טובים, קניה בטוחה, שירות ומענה במקרה שיש בעיות. דרך האינטרנט אפשר גם מאי-ביי ומאמזון. בחנות אפשר לראות ולמשש.
 

3. למה חשוב לשים לב:
א. שמדובר במכשיר לא נעול, אלא חופשי לשימוש עם כל כרטיס סים. צריך לשאול את המוכר בבירור אם זה Unlocked או Sim Free. אלו שני מונחים שאומרים אותו דבר, ואם המכשיר כזה, אז זה בסדר.
ב. לא לקנות טלפון או טאבלט שנעול לשימוש ברשת CDMA. מכשירים כאלה ללא כרטיס SIM ואינם מתאימים לשימוש בארץ.
ג. לגבי תדרים - רוב המכשירים המודרניים מתאימים לשימוש בישראל. אפשר לבדוק את התדרים באתר http://www.gsmarena.com
ד. באיזה תדרים משתמשים חברות הסלולאר ? -סלקום משתמשים בתדרים 900 ו2100, פארטנר רק ב-2100, ופלאפון ב-850 ו-2100.
ה. עברית - כאשר קונים בחו"ל - לרוב המכשיר לא יהיה מגוייר. המכשירים הניידים של אפל (אייפון ואייפד) מגיעים עם עברית מלאה, בלי קשר להיכן קניתם. מכשירי אנדואיד, טאבלט או טלפון שנרכשים בחו"ל, לפי הנאמר בכתבה, מגיעים ללא תפריטים בעברית - אך המכשיר יציג ללא בעיה עברית בהודעות, דואר ואתרים. ניתן להוריד מקלדת בעברית מחנות האפליקציות, ומומלץ anysoft keyboard, ואז ניתן לכתוב הודעה בעברית. כאשר קונים מחשב נייד, לא יהיו אותיות בעברית על המקלדת, ואז צריך או לחרוט או לשים מדבקות.
ו. תקע - בחלק מהמקרים לא יהיה תקע מתאים לישראל ויהיה צריך מתאם.
ז. משחקים - כאשר קונים בארה"ב קונסולת משחקים כמו אקסבוקס 360, המשחקים שקונים בארץ עלולים לא להתאים בשל הבדל בשיטת השידור (Pal ו-NTSC). במקרה כזה אפשר אז להמשיך לקנות משחקים בארה"ב, אבל תחשבו אם זה מתאים לכם.

 

עוד סיבוכים והגבלות שיכולים להיות

* להזמנת טלפונים סלולאריים - עד 3 יחידות לא צריך אישור נוסף. בשביל יותר צריך אישור ממשרד התקשורת. בכל מקרה, הדגמים צריכים לעמוד בתקן האירופי או האמריקאי.

* חלקי חילוף לרכב - צריך אישור ממשרד התחבורה.

* על יבוא תרופות צריך אישור - אפשרות אחת היא מרשם מהרופא, מילוי טופס מתאים. יש עוד אפשרויות, תראו למשל כאן.

* אם רוצים ליבוא כמות של מוצרים יש לבדוק מה החוק הספציפי בנידון. ברשות המיסים מפעילים גם שיקול דעת. למשל, מישהו שמזמין מעט מוצרים והדבר עשוי להיחשב לו יבוא אישי, אך אם רואים שזה הוזמן על ידי חברה מייבאת בע"מ - עשויים להחליט אחרת.

* עלויות נוספות. אם הזמנתם פשוט בדואר - תגיעו לסניף, ואם יש מיסים תשלמו שם. אבל אם הזמנתם בחברת שליחויות בינלאומית או בשירותי המשלוח המהירים של הדואר, עשויות להיות עלויות נוספות למשל, עלות עבור שחרור מהמכס או עבור הבאת המוצר הביתה. וודאו לפני שתקנו.

* אחריות על המוצר - בהרבה מקרים אין אחריות בינלאומית, כלומר, אם קניתם מוצר מתוצרת X והוא מתקלקל בתקופת האחריות. אם תפנו לנציג חברת X בארץ שיתקן במסגרת האחריות, רוב הסיכויים שלא יסכים לעשות זאת ללא תשלום, ויתכן שאם קניתם מוצר שאין ברשותו בארץ, לא יסכים לתקן כלל ולא יהיו לו חלקי חילוף. יש אפשרות לשלוח לחו"ל לתיקון, אך זו טירחה, ויתכן שכאשר המוצר חוזר לארץ יבקשו מכם לשלם שוב מיסים.

 

ביקורת, ועצות לגבי האמור כאן, אתם מוזמנים לשלוח לדוא"ל.

 

 

 

האדם והחיה - ספרו של ד"ר אלכס צפרירי

"תנועות להגנת בעלי חיים שהוקמו תחילה באנגליה הוויקטוריאנית, תבעו להימנע מלהתעלל בחיות, הביעו דאגה לשלומן ובקשו לשמור על רווחתן. בשנות השבעים והשמונים של המאה שעברה הוחלפה הדאגה לרווחת בעלי החיים ולמניעת אכזריות כלפיהם בדרישה, קיצונית לאין ערוך, לתת משקל שווה באינטרסים של החיות ולאלה של בני האדם, לפי גרסה אחת, או להעניק זכויות לחיות, לפי גרסה אחרת. שתי הגישות מתנגדות לכל שימוש בבעלי חיים לטובת האדם ורואות בו 'ניצול מגונה'.

על מדף הספרים העברי מונחים תרגומים לספרים אחדים של שוחרי רווחת בעלי החיים, שהמשותף להם הוא התנגדות לכל שימוש בחיות למען האדם... הספר שלפניכם נועד למלא את החסר בתחום בעברית.

... הספר מיועד גם לחובבי בעלי חיים ושוחרי רווחתם, ומכוון לספק להם מידע ודעות שאינם מקבלים ביטוי אמין בספרות ובתעמולה שהם נחשפים אליהן בדרך כלל".

(מתוך המבוא לספר)

הספר זמין בחנויות הספרים ובהזמנה דרך האינטרנט. מומלץ.

 

 

?

 

הופיע דף חידות חדש -
100 חידות טרוייה חדשות - לחצו על הקישור

 

דפי חידות קודמים

חידות וחידונים כלליים

אוסף גדול של חידות על חיות

חידות טרוויה

חידות קלות מאוד לילדים (עם ניקוד)

 

 

המלצה על ספר

"הגנת מעברות פתיים"

ספר ישן וטוב, ואקטואלי עד היום

לפרטים - הגנת מעברות פתיים - ספר מומלץ, המלצות ספרים

 

טיפול מונע נגד תולעת הפארק לכלבים בשקל לשנה

הווטרינר שלכם אולי לוקח 50-100 ש"ח עבור כל זריקה למניעת תולעת הפארק שהוא נותן לכלבכם, אבל עלות החומר עצמו בכל זריקה פחות משקל, ולפי גודל הכלב גם פחות מרבע שקל !

בקשו מהווטרינר שלכם מרשם לקניית החומר, הדרכה קצרה כיצד להזריק, ותוכלו לחסוך אלפי שקלים ואפשרות הידבקות במחלות בהגעה למרפאות.

לפרטים

 

 

חשיפה: מותר לרסס מזון אורגני, גם בחומרים כימים

כולנו קוראים בעלוני פרסום ועל אריזות מוצרים אורגניים, שהם מצמחים ללא דשנים כימים וללא ריסוס. אולם די בעיון קצר בתקנות של משרד החקלאות, ולראות שמותרים חומרים רבים לשימוש בחקלאות אורגנית כמו: גופרת אשלגן, מגנזיום סולפט, סודיום הידרוקסיד, חומצה גופריתית, קרבונט האשלגן, כלוריד האשלגן, טרטראת הנתרן, תרכובת נחושת ועוד.

על כך ועל מיתוסים נוספים לגבי מזון אורגאני תוכלו לקרוא אם תלחצו על הקישור הבא:

מזון אורגאני - מיתוסים

 

 

 

אם מאמר זה עניין אתכם, אולי יעניין אתכם גם:

מיתוסים נפוצים בתחום טבע ובעלי חיים

 

חדש: מה הקשר בין צריכת בשר לבין תוחלת חיים - תוצאות מחקר חדש

חדש: מיתוס דו"ח האו"ם - הצל הארוך של משק החי

* חדש: מיתוסים על חוות מזור

* חדש: בארי שורובסקי - סאטירה על דמגוגארי, מהתוכנית ארץ נהדרת.

החלק הראשון של הספר "מיתוס הצמחונות"

מיתוס המזון האורגני

מיתוס אנונימוס - מיתוסים באתרים כמו אנונימוס בעלי חיים

מיתוס - גידול חיות משק - דומה לנאצים

מיתוס המזון המסחרי לכלבים וחתולים מדוע כן כדאי להאכיל בשאריות

האם מותר להאכיל כלבים בעצמות ?

מיתוס: צריכת בשר תורמת לרעב ולריקון משאביו הטבעיים של כדור הארץ

מיתוס: חלב או בשר - לא בריא (בטח שבריא!)

מאמר מקיף על תפיסות לא נכונות על זכויות בעלי חיים וצמחונות

מיתוס "מחקר סין" - ספר שסילף מדע -
א. הספר "מחקר סין" - טעויות והטעיות

ב. מחקר סין - המסקנות האמיתיות

מיתוס גארי והרצאתו

מיתוס מייקל גרגר והרצאתו - מאמר 1
מיתוס מייקל גרגר והרצאתו - מאמר 2

 

J בפייסבוק: דחקות על צמחונים.

בפייסבוק: על השקרים של מתנגדי הניסויים בבעלי חיים

 

 

 "הארי פוטר קבור ברמלה" אומרת כותרת בעיתון

בעיר רמלה, קבור הארי פוטר. בדומה להארי מהסיפור של ג'יי. קיי רולינג, מדובר על אדם צעיר, בריטי, שהתגייס לפעילות צעיר מהמקובל, לא סיים את בית הספר, וגם הוא לא ידע שיום אחד יהיה מפורסם (גם על הארי הזה כתבו בעיתונים ובאתרי אינטרנט).
אבל יש גם שונה. זה לא אותו אחד מהסיפור, גם לא אמרנו שזה "קבר הארי הקדוש". ובכל זאת מרגש.
הפרטים והתמונות במאמר: הארי פוטר ישראל
   

 

שניצל עוף או שניצל סויה ?

מי מזיק יותר לסביבה ?

 

בהרבה מקרים דווקא השניצל סויה !

 

וגם חלב סויה מזיק יותר לסביבה מחלב פרה

 

מחקר חדש: הדיילי מייל נתן לו את הכותרת: "איך צמחונות גורמת יותר נזק לסביבה מאכילת בשר", והטיימס: "טופו יכול להזיק לסביבה יותר מאשר בשר, כך מצא מחקר של WWF"

 

 

 

 

"דבש ניגר - כמי נהר

הלום נשאר - עובד תמים"

כך חווה יום עבודה עם במכוורת, ינון נאמן, שכתב את השיר.

לקראת ראש השנה הינה עמוד על השיר, יוצרו ופרשנות - דבש

 

 

קניית סמרטפון או טאבלט בחו"ל - מאמר על מה שצריך לדעת

קישור: קניית פלאפון מחול

 

כדאי לדעת:

מיתוסים נפוצים בתחום טבע ובעלי חיים

 

מה הקשר בין צריכת בשר לבין תוחלת חיים - תוצאות מחקר חדש

 מיתוס דו"ח האו"ם - הצל הארוך של משק החי

החלק הראשון של הספר "מיתוס הצמחונות"

מיתוס המזון האורגני

מיתוס אנונימוס - מיתוסים באתרים כמו אנונימוס בעלי חיים

מיתוס - גידול חיות משק - דומה לנאצים

מיתוס המזון המסחרי לכלבים וחתולים מדוע כן כדאי להאכיל בשאריות

האם מותר להאכיל כלבים בעצמות ?

מיתוס: צריכת בשר תורמת לרעב ולריקון משאביו הטבעיים של כדור הארץ

מיתוס: חלב או בשר - לא בריא (בטח שבריא!)

מאמר מקיף על תפיסות לא נכונות על זכויות בעלי חיים וצמחונות

מיתוס "מחקר סין" - ספר שסילף מדע -
א. הספר "מחקר סין" - טעויות והטעיות

ב. מחקר סין - המסקנות האמיתיות

דיאטת אטקינס לעומת דיאטת אורניש - סיקור מחקר(הרבה פחממות מול הרבה חלבון).

מכתב זוכי הנובל וראשי האוניברסיטאות לראש הממשלה בנושא ניסויים בבעלי חיים.

מאמרים על הנזקים מצמחונות וטבעונות- אוסף קישורים.

משרד הבריאות מודיע: ד"ר עדיאל תל אורן חשוד בהתחזות לרופא.

רשיון הרופא של ד"ר אריה אבני הותלה למשך חודש (מאי 2015).

מיתוס: צריך לאכול כפי שהאדם הקדמון אכל

מיתוסים הקשורים בעבודה עם ווטרינרים

 מקרי הרעלות ממזון בארה"ב - עשרת המזונות המסוכנים.

טבעונות ביהדות - יש דבר כזה ??

בנושא טבעונות ביהדות - יש דף פייסבוק - דע מה שתשיב לטבעוני.

 

תזונה לפי בדיקת DNA - ביקורת