מיתוס : אכילת בשר זה לא הומני
מאת דר' ג'וסף מרקולה - פרטים נוספים בכתובת: http://coorland.bravehost.com/mitos-raav.htm

מעבר לכל ספק החיים במשקי חי מסחריים כרוכים בתנאים גורעים, מחלות וסבל שכחים בהם. בנוסף כמה מרשמים רפואיים מופקים מבעלי חיים (לדוגמה, Premarin), בדרכים הגורמות לעינוי. באמריקה, לכל הפחות חיות משק מקבלות פתור מחוקים נגד סבל, ובצורה אופיינית, השחיטה בגידול מסחרי של חיות משק נעשית בדרך שמעודדת שחרור אדרנלין שיכול להיות בעל השפעה מזיקה על האנשים שלבסוף צורכים אותן. במדינות כמו קוריאה חיות מאכל כמו כלבים נהרגות באופן מעורר אימה, למשל הכאה עד מוות באלה. ההמלצות שלנו לגבי צריכת מזון מבעלי חיים בוודאי שאינה תומכת במעשים כאלה. כפי שצויין בדיון שלנו על מיתוס 1 (לעיל), חקלאות מסחרית של בעלי חיים מביאה לידי מוצרי מזון לא בריאים, בין אם זה בשר, או חלב, חמאה, שמנת או ביצים. אבותינו הקדמונים לא צרכו מצרכים ירודים כלאה, ואף אנו לא אמורים.

אפשרי הדבר לגדל בעלי חיים בצורה אנושית, לכן חקלאות אורגאנית, ב"אחו פתוח", מעוּדדת: היא נקיה יותר ויעילה יותר ויוצרת בעלי חיים בריאים יותר ומצרכי מזון מבעלי חיים אלה. כל אחד צריך לעשות כל מאמץ, אם כן, לרכוש ממשקי חי המגדלים באופן אורגאני (ומזון צמחי). לא די בכך שזה עדיף לתמיכה בגופינו, מזין יותר ונקי מהורמונים ומשאריות חומרי הדברה, מזון אורגאני גם תומך בחוות קטנות, ולכן טוב יותר לכלכלה (6).

שיטות שחיטה מסורתית יהודית או מוסלמית (כשר ו'חאלל' בהתאמה) דומות למיומנויות בחקלאות האורגנית, בכך שבעלי החיים נשחטים בדרך רגועה, בשונה מקורביהם חסרי המזל בסוללות החקלאיות. מיומנויות כאלה מצמצמות, אם לא מוציאות, את השיחרור של הורמונים מעוררי מתח מזיק, ולכן הן יותר הומניות לבעלי החיים, ויותר בריאות עבורינו.

אף על פי כן, לאנשים רבים בעיות פילוסופיות עם אכילת בשר בעלי חיים, ודעות כאלה צריכות להיות מכובדות. מוצרי חלב וביצים, בכל זאת, אינם תוצר של מוות בעלי חיים, ומהווים חלופה טובה לאנשים אלה.

מאמרים נוספים:

מיתוס: אכילת בשר או מוצרי בעלי חיים זה פחות "רוחני" לעומת אכילת מזון מן הצומח

מיתוס: צריכת בשר תורמת לרעב ולריקון משאביו הטבעיים של כדור הארץ.

השטות שבצמחונות - (מאמר ארוך ומפורט)

צריכת בשר ושיעור תמותה - תוצאות ממחקר אירופאי לחקר קשר בין סרטן ותזונה - מחקר חדש (מרץ 2013).

נושא קרוב - האם באמת כל החיות במשקים המתועשים כל כך סובלות ?

 

 

טיפול מונע נגד תולעת הפארק לכלבים בשקל לשנה

הווטרינר שלכם אולי לוקח 50-100 ש"ח עבור כל זריקה למניעת תולעת הפארק שהוא נותן לכלבכם, אבל עלות החומר עצמו בכל זריקה פחות משקל !

בקשו מהווטרינר שלכם מרשם לקניית החומר, והדרכה קצרה כיצד להזריק, ותוכלו לחסוך אלפי שקלים ואפשרות הידבקות במחלות בהגעה למרפאות.

לפרטים על טיפול כזה - תולעת הפארק - Spirocerca Lupi

 

 

  שיטת השקשוקה   

הסרט החשוב והאמיץ ביותר שנעשה השנה.

סרטם של מיקי רוזנטל ואילן עבודי.

קישור לפרטים -  שיטת השקשוקה

 

 

 

 

כדאי לדעת:

מיתוסים נפוצים בתחום טבע ובעלי חיים

מיתוס הצמחונות והטבעונות - ספר חדש

מיתוס המזון האורגני

מיתוס אנונימוס

מיתוס - גידול חיות משק - דומה לנאצים

מיתוס המזון המסחרי לכלבים וחתולים

מיתוס: צריכת בשר תורמת לרעב ולריקון משאביו הטבעיים של כדור הארץ

 

 

 

חידות זה מאתגר ונחמד

שני דפי חידות גדולים:

חידות כלליות

אוסף גדול של חידות על חיות

 

 

 

המלצה על ספר

"הגנת מעברות פתיים"

ספר ישן וטוב, ואקטואלי עד היום

לפרטים - הגנת מעברות פתיים - ספר מומלץ, המלצות ספרים