הודעות ומה חדש באתר פינת החי

 

------------------

 

המאמר על ה"שטות שבצמחונות" גדל יותר מדי. אז יש לו מעכשיו גרסה מקוצרת עם אפשרות להאזין לה כפודקסט. כלומר במקום לקרוא, אפשר להספיק בשעה וחצי גם לשמוע, וגם לנקות את הביית, לעשות ספורט ולטייל עם הכלב.

 

 

 

הינה מודעות מטעם גוגל, שנבחרות לפי המילים שבדף, וגם לפי היכרות איתכם - יתכן מאוד שיש בהם דברים רלוונטים עבורכם, בדקו

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

לשירוכם כמה כתבות עיתונות ומחקר מהעת האחרונה - נוסף לדף הקישורים העוסק בתפיסות מוטעות - כביכול למען בעלי חיים

 

 

מחקר אמריקני קובע: ילדים שצורכים תחליפי חלב פרה נמוכים יותר.

 

מחזור החיים של הבגדים שלנו - מקורות על הזיהום מתעשיית החי אנו ורואים בהרחה. ומה עם הבגדים של מי שכותב את זה ? לפי כתבה באתר "זווית" - "מדי שנה מגודלות בעולם כ-27 מיליון טונות של כותנה (מרכיב חשוב בתעשיית הבגדים, שנפוץ בעיקר במדינות דרום אמריקה, אסיה, הודו ואפריקה). כמות זו תופסת 2.5 אחוזים של אדמה מעובדת בעולם, אבל לשם גידולה משתמשים ב-13 אחוז מקוטלי החרקים בעולם (כך על פי הנתונים שפורסמו בספרה של החוקרת קייט פלטשר).

כדי להכין חולצת טי אחת, יש צורך לעשות שימוש ב-150 גרם של קוטלי חרקים. שימוש אינטנסיבי כזה בכימיקלים משפיע קשות על בריאות האדם. השימוש בחומרי הדברה נועד כדי  לחסל חרקים ועשבים מזיקים. עם זאת, השימוש בחומרי הדברה שולש ב-80 השנים האחרונות ויחד עם התרחבות תעשיית הכותנה השפיע על משברים סביבתיים רבים כמו הפחתת בפוריות האדמה, איבוד מגוון ביולוגי ובעיות בריאותיות רבות  למי שהיה חשוף לשימוש רב בחומרי הדברה.

בנוסף, גידול הכותנה דורש שימוש מאסיבי במים, כ-1,540 ליטר לקילו כותנה. בעולם שעומד בפני אי ודאות בנוגע למקורות המים, מדובר בכמות רצינית בהחלט של מים. השפעות נוספות של גידול הכותנה כוללות שימוש בליטר של נפט על כל קילו של כותנה. הנפט משמש לתפעול מכונות קטיף, שינוע הכותנה למפעלי טוויה ודלק למטוסי הריסוס"... "60 אחוז מצריכת האנרגיה  במחזור החיים של הבגדים לא נצרכת  בתהליך הייצור והשינוע שלהם, אלא דווקא בשלב השימוש. כביסות תדירות ושימוש במייבש כביסה, צורכים אנרגיה רבה ". ועוד שלל נזקים שאם תרצו גשו לקרוא.

 

הרעלת זרחן: אם ובנה אכלו ענבים מרוססים ואושפזו במצב קשה מאוד.

 

חשד: צעיר הורעל לאחר ששתה תה צמחים שהזמין מהאינטרנט.

 

אושפז בטיפול נמרץ אחרי ששתה חליטת תה הרדוף.

 

    Vegetarian diet and all-cause mortality: Evidence from a large population-based Australian cohort - the 45 and Up Study - מחקר גדול שפורסם ב2016 שבדק מעל 200 אלף גברים ונשים, לא מצא שום הבדל משמעותי בתוחלת חיים בין סוגים שונים של צמחונות, טבעונות, מיעוט באכילת בשר (מפעם בשבוע או פחות), צמחונים שאוכלים דגים, ואוכלי בשר רגילים.

-קישור: https://www.researchgate.net/publication/312055008_Vegetarian_diet_and_all-cause_mortality_Evidence_from_a_large_population-based_Australian_cohort_-_the_45_and_Up_Study

 

מחקר ענק: שומן מפחית את הסיכון לתמותה. "לא חובה להיות טבעוני" - המחקר, שפורסם בכתב העת היוקרתי The Lancet, מצא גם שצריכת פחמימות גבוהה מעלה את הסיכון לתמותה. המחקר כלל 135,335 איש בני 35-70 מ-18 מדינות .  התוצאות מראות כי צריכת שומן גבוהה, כולל שומן רווי (שקיים במזונות כגון בשר ומוצרי חלב), כרוכה דווקא בירידה בסיכון לתמותה, בניגוד לסברה הרווחת. זאת לעומת צריכת פחמימות גבוהה שנקשרה לסיכון מוגבר לתמותה. המחקר מצא גם כי צריכת פירות, ירקות וקטניות הקטינה את הסיכון לתחלואה לבבית ותמותה. בעוד צריכת שומן גבוהה (כ-40% או יותר מהצריכה התזונתית היומית) אכן עלולה להיות מזיקה, צריכת שומן ברמה של כ-30% מהצריכה התזונתית היומית היא ככל הנראה בסדר. כמו כן ציין שאין צורך לאכול חמש מנות או יותר של פירות וירקות היות ושלוש-ארבע מנות מועילות באותה מידה. "יש לנו מספיק מגבלות בקווים המנחים התזונתיים, אנחנו צריכים יותר מתינות". המחקר גילה ששיעור התמותה הכוללת בקרב המשתתפים שצרכו שלוש-ארבע מנות של פירות וירקות ביום (שווה ערך ל -375-500 גרם) היה נמוך ב-22% ביחס לשיעור התמותה בקרב אלו שצרכו פירות וירקות פעם ביום או פחות מכך. היתרון של מזונות אלו היה גדול יותר אם הם נאכלו גולמיים וטריים ולא מעובדים או מבושלים. צריכת השומן לא העלתה את שיעור התקפי הלב או התמותה ממחלות לב. בנוסף, צריכת שומן רווי גבוהה יותר נקשרה בירידה משמעותית – של 21% - בשכיחות שבץ מוחי. עוד נמצא כי החלפת השומן הרווי בפחמימות השפיעה לרעה על רמת הטרגליצרידים (שומנים בדם).החוקרים מסכמים כי צריכת פחמימות גבוהה נמצאה קשורה בסיכון גבוה יותר לתמותה כוללת, בעוד צריכת שומן נקשרה לתמותה כוללת נמוכה יותר. שומן לסוגיו לא נקשר למחלות לב וכלי דם, אוטם שריר הלב (התקף לב) או תמותה ממחלות לב וכלי דם, ושומן רווי אף היה בעל קשר הפוך לשבץ מוחי. לכן, לאור הממצאים, החוקרים מציינים כי יש לבחון מחדש את ההנחיות העולמיות בתחום התזונה.

המחקר המקורי - PURE study challenges the definition of a healthy diet: but key questions remain.

 

הטורף הטבעוני - את מכירה בחור בהפגנה נגד תעשיית הבשר, הוא נראה חמוד, חובב חיות, אכפתי. כשאתם מגיעים לבית שלו, הוא מתנפל. כשאת מסרבת לשכב, הוא כופה את עצמו עלייך. כשאת מנסה להיפרד, הוא מאיים שיפרסם סרטונים אינטימיים שלך. ואז את רואה שהעלה פוסט בפייסבוק נגד אונס פרות. 6 נשים מספרות כיצד עופר (שם בדוי) אנס, תקף, איים והתעלל.

 

רופאים טוענים: אפשר להפסיק אנטיביוטיקה לפני הזמן - כשמרגישים טוב - אין עדות לכך שהפסקה מוקדמת של אנטיביוטיקה גורמת לסיבוכים. לטענת החוקרים ששימוש ממושך מידי של אנטיביוטיקה הוא שתורם דווקא להתפתחות חיידקים עמידים לתרופות, כמו גם שימוש באנטיביוטיקה שלא לצורך.

 

הילד בגן צמחוני? יש לו סיכוי גדול פי 6 לסבול מאנמיה - http://www.israelhayom.co.il/article/484381
* אולי כדאי לעשות להם "יום שני עם בשר".

מחקר מביך: ילדים חושבים שפרות מטילות ביצים - http://www.nrg.co.il/online/55/ART2/881/785.html?hp=55&cat=323&loc=26

 

פחמימות - הרוצח האמיתי. פחמימות יש בעיקר במזון מן הצומח, ומעט במזון מהחי.

בניגוד לפרסומים בימים האחרונים, בעלי החיים שעל האנייה מפורטוגל שהובילה ראשי צאן ובקר לישראל במצב תקין - במשרד קובלים על כך שאין זו הפעם הראשונה בה מופצות ידיעות כוזבות על מצב בעלי החיים באניות, ללא כל קשר למציאות, על ידי ארגונים בעלי אינטרסים

צמחונים? אתם בסיכון גבוה ללקות בדיכאון - על פי מחקר חדש (2017) מאוניברסיטת בריסטול צמחונים וטבעונים סובלים יותר מדיכאון בהשוואה לאוכלי בשר.
אין שמחה אלא בבשר, והשימחה גוברת, כשנמצא לכך אישור במחקר.

המקלט של PETA, נהיה בית מטבחיים – ארגון למען בעלי חיים (לפי טענתו), PETA הרג כלבים במקלט למענם. למה ? בגלל כסף.

 

http://www.nationalgeographic.com.au/animals/racing-to-rescue-koalas.aspx - מהנשיונל גאורגפיק. יש למטה תמונות של קואלות מתות, למשל אמא וגור. חלק נדרסו, חלק הותקפו על ידי כלבים.

 

הבראתי רק כשהפסקתי להיות טבעונית - יועצת התזונה גלי הנדל־רולוף פיתחה מחלה אוטואימונית עקב רגישות לאגוזים, קטניות ועוד. במקביל לגל הטבעונות, הנה סיפורה של אחת מהלא־מעטים שעשו סיבוב פרסה.

 

שאם הנשיא, ראובן רבלין צמחוני ? - יש כתבות שבו הוא מרואיין והוא אומר בפירוש שכן. בוויקיפדיה לא השכנעו, והסירו מהערך שלו את היותו צמחוני.

הינה מדף השיחה של הערך בוויקפדיה: "

מתוך הראיון שערכה נחמה דואק עם בני הזוג הריבלין ופורסם בידיעות אתמול (המוסף לשבת, עמ' 9): "ריבלין עבר לתפריט צמחוני אחרי שיום אחד הגיע עם כלבו, סטפן, לפנסיון שלידו הייתה משחטה. "מאותו רגע הפסקתי לאכול בשר אדום של חיות יונקות", הוא מספר. "ואחרי שראה את התחקיר של 'כלבוטק' על התרנגולות, הפסיק גם לאכול עוף. הוא רק אוכל דגים", אומרת אשתו."

ריבלין אם כן אינו צמחוני לפי ההגדרה המקובלת (גם במאמר בויקפדיה כאן) ויש להסיר את האמירה בערך שהוא צמחוני, אפשר להחליפה באמירה שהוא נמנע מאכילת בשר אך לא מאכילת דגים, או רק שהוא נמנע מאכילת בשר. מה שברור הוא שהצהרת הצמחונות שלו מזה כ-40 שנה מעל בימת הכנסת כמובא בערך (וגם בפוסט בפייסבוק) הייתה, לכל הפחות, בלתי מדוייקת (תחקיר התרנגולות של כלבוטק נערך לפני כחצי שנה).

כמו כן יש להוסיף לערך שהפעיל משרד עורכי דין פרטי בשנים 1964-1988 כדבריו באותו ראיון. שוקיקוקי - שיחה 19:14, 14 ביוני 2014 (IDT)"
בכתבה הזאת - מסופר שראובן ריבלין , אכל טוסט עם טונה, כלומר אכל דג. עכשיו נשאר להתווכח אם מי שאוכל דגים יכול להיקרא צמחוני או לא. לפני ההגדרה בוויקיפדיה העברית, בזמן שבדקתי ההגדרה של צמחוני היתה "צמחונות הוא אורח חיים תזונתי המתאפיין בהימנעות מאכילת בשר בעלי חיים (כולל דגים).".

 

אחרי 23 שנה: נסגר פארק הציפורים "הצפארי" בת"א

 

מחקר: יכולת הנשיאה של אדמות חקלאות בארצות הברית - תרחישים של 10 דיאטות
המקור באנגלית: Carrying capacity of U.S. agricultural land: Ten diet scenarios
 

המחקר בדק 10 סוגי תזונה ובהם צמחונות, טבעונות, אכילת הרבה/מעט בשר ודיאטה של היום עם הרבה סוכר ומעט שומן. המטרה היתה לבדוק מי הכי בת קיימא.

פורסם בElementa, a journal on the science of the anthropocene, 2016.

ציטוט מדברי הסיכום של החוקרים:

“Indeed, we demonstrate that under a range of land use conditions, diets with low to modest amounts of meat outperform a vegan diet, and vegetarian diets including dairy products performed best overall”.

תרגום: "למעשה, הוכחנו שבשימוש בטווח רחב של סוגי אדמה, תזונה עם כמות קטנה עד בינונית של בשר עולה בביצועיה על תזונה טבעונית, ותזונה צמחונית שכוללת מוצרי חלב עולה בביצועיה על כולם".

עוד על מהמחקר: חוקרים בדקו 10 דפוסים של דיאטות, הם מצאו שהפחתת בשר תועיל לכך שיותר אנשים יוכלו להתקיים מאותו שטח אדמה, אך הורדה מוחלטת של מוצרים מהחי, אינה הדרך הטובה ביותר לקיימות מירבית.

ההסבר: אדמות שונות מניבות מזון שונה ביעילות מרבית. יש אדמות שאינן מתאימות לגידולים תרבותיים, אך מצויינות  למרעה. יש גידולים רב שנתיים שאפשר לקצור כמה פעמים ולקבל גרעינים וחציר להאכלת חיות משק. גידולים כאלה לא משמשים כלל בתזונה הטבעונית. מתוך 10 סוגי התזונה שנבדקו, הטבעונות היתה במקום החמישי ביכולת להאכיל הרבה אנשים למשך הרבה זמן באופן בר-קיימא.

Being vegan isn’t as good for humanity as you think - כתבה שסוקרת את המחקר

כתבה נוספת בדיילי מייל

Sorry vegans: Sticking to a meat-free, dairy-free diet is NOT as good for the planet as you might think

 

מחקר:השפעות תזונתיות ובגזי חממה על ידי הסרת בעלי חיים מחקלאות בארצות הברית.

המקור באנגלית: Nutritional and greenhouse gas impacts of removing animals from US agriculture.

מחקר מ2017. החוקרים בדקו מה יקרה אם לפתע כולם יעברו לטבעונות בארה"ב. תהיה לפתע אומה עם 320 מליון טבעונים. מה יהיה ?

הם מצאו יהיה יותר מזון לאדם, אך לא כזה שיספק מזון מלא, כלומר בדברים מסויימים יהיה עודף, ובאחרים חוסר. ומה עם גזי החממה ? במגזר החקלאי בארה"ב יהיה פליטת גזי החממה יפחתו ב28%, אך בחשבון כללי, זה רק 2.6%.

בין יתר הבעיות, יצטרכו לייצר יותר מזון עם חלבון בצורה אחרת – וזה יוצר גזי חממה, לא ישתמשו בזבל לדישון שדות ויצטרכו למצוא תחליף, לא יהיה שימוש בשאריות שאינן מתאימות לאדם, ועד כה שימשו למאכל לחיות שייצרו חלב ובשר, יהיה צריך למצוא דרך אחרת להיפטר מזה, יש שטחים נרחבים של אדמות  מישור שאי אפשר לחרוש, אך הן מתאימות למרעה, וכעת לא ישתמשו בהם ליצירת מזון.

הגרסה הפופולארית של המחקר, באתר וואלה - מה יקרה אם כולם יהפכו לטבעונים? – אך בגרסה זאת לא התייחסו לכמות גזי החממה שתשתנה.


לידיעת ההורים: ילדים שאוכלים דגים חכמים יותר מאחרים.

 

 

פילה סומטרית בהריון מתקדם, שנמצאת בסכנת הכחדה, נמצאה מורעלת במטע לשמן דקלים באינדונזיה - הורעלה למען אוכל צמחוני לבני אדם. יש בכתבה תמונות זוועה. כתבה מהדיילי מייל באנגלית.

הם יורים גם בקופים.


ועוד

משפחת פילים שכרתו להם את היער כדי שיהיה שמן דקלים

ועוד תמונות

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5030150,00.html

 

 

 

 

מודעות מגוגל

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

לדף הראשי של האתר