זיהוי תמונות מהחתונה יצחק ואריקה אלינסון 1968, הרחבה על חתונות בעבר בקיבוץ ושייקה פייקוב

 


בעבר חתונה לחברי קיבוץ, היתה אירוע גדול לכל הקיבוץ, כולם מוזמנים, ילדים, מבוגרים בנוסף לקרובי משפחה וחברים מחוץ לקיבוץ. למעשה זה כמו עוד הפקת חג גדול לקיבוץ ואורחיו, כולל הכנת חלק אומנותי, מסכת, והאוכל הוכן לכולם במטבח הקיבוצי. לפעמים נעשו כמה חתונות יחד.

 

זכור גם ריקוד שרל'ה (שערעלע) קבוע בחתונות. זכור שחלק היו בין הברושים ליד החדר אוכל.


מימין איה כהן, רינה יקיר, ?, רותלי בן ארויה, רבקה ברין, נעמי איתן. באמצע איציק.

 מימין איה כהן, רינה יקיר, ?, רותלי בן ארויה, רבקה ברין, נעמי איתן. באמצע איציק אלינזון החתן.

משמאל 

 אברהם וולנסי, רוני טנא, איתן גל, חנן גפן.


נעמי איתן, רינה יקיר, איה כהן, עמיה באור, חני סלע.

 

 מימין נעמי איתן, רינה יקיר, איה כהן, עמיה באור, חני סלע.


מרדכי באור

חתונה, מקריא מרדכי באור.

 

הדסה ולנסי\

מקריאה הדסה ולנסי


יוסי שלוסמן

יוסי שלוסמן בהגברה


יוסי שלוסמן. מצאתי אותה בדיוק בתאריך השנה למותו הלועזי. עברו עוד 3 ימים עד שפגשתי את ניצה לוודא איתה את הזיהוי, ולהיביא לה את התמונה. זה היה בדיוק יום השנה העברי. בלי לתכנן.

 

 

שייקה פייקוב עם האקורדיון, מימין פנחס לויתן, אסתי וולף, ברכה רייכמן, שלום מוסקוביץ', מנחם גופר, אליקה קליימן, זוהר ארבל, אפרת שוורצמן.

שייקה פייקוב עם האקורדיון, מימין פנחס לויתן, אסתי וולף, ברכה רייכמן, שלום מוסקוביץ', מנחם גופר, אליקה קליימן, זוהר ארבל, אפרת שוורצמן.


שייקה פייקוב עם האקורדיון, מימין פנחס לויתן, אסתי וולף, ברכה רייכמן, שלום מוסקוביץ', אליקה קליימן, מנחם גופר, זוהר ארבל, אפרת שוורצמן, עם החליל אביפורת.

שייקה פייקוב עם האקורדיון, מימין פנחס לויתן, אסתי וולף, ברכה רייכמן, שלום מוסקוביץ', אליקה קליימן, מנחם גופר, זוהר ארבל, אפרת שוורצמן, עם החליל אבי (אבשלום) פורת

שייקה פייקוב עם האקורדיון, מימין פנחס לויתן, אסתי וולף, ברכה רייכמן, שלום מוסקוביץ', אליקה קליימן, מנחם גופר, זוהר ארבל, אפרת שוורצמן, עם החליל אבי (אבשלום) פורת.


הרחבה - שייק'ה פייקוב - שאלתי את שייקה פייקוב על התמונה. כיום קרוב לגיל 86. הוא אומר שבערך בתקופה של התמונה היה מורה למוסיקה של שישה קיבוצים (ניסה גם ללמד בגבעת אולגה אך שם היו "פראים", שרטו לו את האוטו, החליט שילמד רק בקיבוצים), בסביבות התקופה גר בנתניה, אך רעיה אמרה לו  שאם הוא רוצה להתחתן איתה, הוא צריך לבוא לגור פה, ואכן הוא עבר למשמר השרון. הוא זוכר שניגן בחתונה, לדבריו אקורדיון זה כלי שלמד עליו במקור. פסנתר שבהמשך הקריירה שלו רואים אותו מנגן עליו יותר, הוא למד לבד. כשהיה מורה ראה בחיפה פסנתר, שילם עליו, הביאו לו לנתניה, מישהו איכשהו סחב עם תלת אופן ובהמשך על הגב לוילה שלו. הוא למד מהר לבד, גם לנגן בכלים נוספים למשל חצוצרה. כיום הפסנתר הזה אצל אחיו, כי הדירה שלו בקיבוץ קטנה בשביל פסנתר. לדבריו כשהיה צעיר הציעו לו מספר אפשרויות לגור בקיבוץ משמר השרון כבן זוג, הוא בחר שלא להיות חבר קיבוץ, כי ניצח בחו"ל, היה נוסע לשם על חשבונם, מקבל משכורת, וכך התאים לו. הוא גר קרוב להורים שלי (בדירה איפה שגלי בר אילן היום) וכיום קרוב אלי. 

 בגיל ילדות גר במקווה ישראל, שם הוריו עבדו. אימו מתה מרעלת הריון כשהיה בן 6. הוא התארח אצל משפחה מאשדות יעקוב, הבין שהוא יכול לחיות שם בלי אמא, והתקשר לאביו שיבוא לשם, הוא לא רוצה לחזור למקווה ישראל. בסוף אביו השתכנע, עבר לשם והתחתן בשנית, ולשייקה עוד שני אחים למחצה. דן שומרון הרמטכ"ל היה איתו בכיתה. אשדות יעקוב היה אז לפני הפילוג וקיבוץ גדול. כיום שומרים לו שם חלקת קבר, ליד הוריו (2023).

שאלתי אותו על עוד תמונות. אומר, שיש לו איזה 1000 תמונות לא מסודרות בארגז.

נראה אם נצליח לעבור איתו על כמה.

גר שנים בקיבוץ משמר השרון, וחלק מנוף הילדות של המקום היה זמרים מפורסמים שמגיעים אליו, וגם את הכלב שלו "זוהר" כלב קולי אני וכר כילד. בהמשך שייקה עזב, ולעת זיקנה שב להתגורר בקיבוץ.

 

קישור לנושאים נוספים:- משמר השרון סיפורים ותיעוד