כמה אתרים טובים שלא תמיד שמים מספיק לב אליהם

(נכתב בערך בשנת 2000...)

האנטרנט כיידוע לכולנו גדול ורחב, ובו אתרים רבים כל כך שכבר לא ניתן לעשות רשימה שתמצא את צרכיו של כל מגדל חיות. מי שרוצה לחפש בנושא בעלי חיים - יש הרבה אתרים, ואת האתרים הפופולרים ביותר - אני סומך עליו שימצא לבד. להלן כמה אתרים, להלן בכל זאת כמה המלצות. כדאי לבקר.

 

אנימל Animal – פורטל בתחום הטיפול בעזרת בעלי חיים - אתר בו ניתן למצוא מידע רב בתחום הטיפול בעזרת בעלי-חיים, כנסים, הרצאות, לימודים, מטפלים ועוד - http://www.animal.co.il

מגדיר לחרקים ולפרוקי רגליים בישראל -ב'אתר הטבע הישראל' - http://www.nature-of-oz.com/hebrew1.htm

אתר המאבק בפקודת הכלבת: http://planet.nana.co.il/rabies/#start או www.rabies.da.ru - אתר שסוף סוף מישהו היה צריך לעשות אותו. בגלל הוראות מוגזמות לגמרי של הפקודה שהוצאה בתקופה מנדטורית לפני שהיה עוד חיסון.

כדאי לקרוא שם, ואפשר להוסיף שהקיצוניות מגיע לכך שגם אם במשחק תמים של ילד היתה רק שריטה קלה - גם אז צריך להסגיר את הכלב, גם כלב מחוסן, למרות שלא קרה עוד שום מקרה בעולם שכלב מחוסן הדביק בכלבת על ידי שריטה. לפי זה גם כשיש כלב ידידותי במיוחד, וילד שאוהב אותו במיוחד יש חשש לבעיות של הסגר ותשלום קנס.

 לא מיידעים גם על כך שאפשר לחתום על טופס וויתר, ועל מידת ההסתברות שיקרה בכלל משהו, למשל מעקיצת יתוש רגיל היו בארץ יותר מקרי מוות, מקדחת הנילוס, לעומת מקרה כזה - ואם פה אף אחד לא בפאניקה, אז בטח שגם פה לא, בארץ שלא קרה ממנה שום הדבקה בכלבת מבעל חיים מחוסן.

וגם - אם כבר חשוב לבדוק כיום אין אפשרות להסגר בית - הסגר שבו הכלב ישהה בבית בעליו, ויובא לבדיקה בתקופה של עשרה ימים פעם אחת או יותר (כלבת יכולה להדביק רק במשך עשרה ימים האחרונים לחיים של מי שנדבק, על כן אין אפשרות הדבקה אם עברו 10 ימים מאז הנשיכה עם בעל החיים נושך). כלבת זו מחלה עם סימנים בולטים, ואם אין אפילו סימנים מחשידים אפשר להחזיר את הכלב לבית, ולבוא איתו לביקורת שוב.

כמו במקרים אחרים - גם כאן יש ארגון בירוקרטי, אינטרסנטי, אטום שמסתתר תחת גלימה מקצועית, ומתפרנס ממנה היטב, יחד עם אנשים עם רקע עברייני.

 

חתימה על עצומה נגד לוכדי כלבים חתולים שמנצלים ניצול ציני את החוק. http://www.azuma.co.il/show_petition.pl?id=537

 

ספריה ווירטואלית לחקלאות - אתר שמכיל קישורים להרבה אתרים רציניים.
http://www.vlib.org/Agriculture.html

Netvet: אתר עם הרבה מידע וקישורים לאתרים אחרים: http://netvet.wustl.edu/ssi.htm

סהג'ה יוגה - שיטה לריפוי אנרגטי והגשמה עצמית לבני אדם, ועובדת יפה מאוד גם על בעלי חיים - והרבה מעבר לכך. ניתן ללמוד חינם גם בארץ. כתובת בארץ: www.sahajayoga.org.il, כתובת האתר העולמי: www.sahajayoga.org. יש יותר חומר, אבל באנגלית.

מרכז ווטרינרי הרצליה הירוקה - http://www.shorvet.co.il/default.asp- בין היתר אפשר להוריד מהאתר הזה ספר מלא בעברית על תוכים וספר על חמוסים.

תמונות של חיות מאותיות וסימני פיסוק - אומנות מקסימה שעשה ישראלי, כנראה, כתחביב - כדאי לראות: http://fly.to/isr30

כתבי עת במערכת סנונית - בהם מאמרים מכתבי עת כמו גלילאו, ביוספרה, טבע וארץ ועוד. http://www1.snunit.k12.il/heb_journals/all_journals.html

האתר של AAHA - אתר "מוסמך" כזה הוא האתר היוצא מן הכלל של AAHA . ארגון AAHA הוא ארגון בתי החולים הוטרינריים האמריקאי. הוא מאגד בתוכו מעל 2800 בתי חולים ו- 17,000 רופאים וטרינרים. האתר כולל שפע של עצות בנושאים שונים והעיקר - כולם נכתבו על ידי וטרינרים , כך שהמידע מוסמך ומדויק. האתר כולל מידע בנושאי בריאות חיות מחמד, תזונה, טיפולים מניעתיים, קשר בין האדם לחיית המחמד, ועוד.
http://www.healthypet.com/Library/index.html

http://www.bdidut.com/ - כנסו לאתר, התעמקו והבינו.

החוק להגנת חיות הבר

בעלי חיים קטנים - אתר בעברית עליהם, שנעשה על ידי צוות מקצועי - http://animal.macam.ac.il/main.htm

לשאול שאלות על חיות - במגבלות שמדובר ביעוץ חינם, ודרך האינטרנט - עד כמה שניתן לעשות כן, לנראה שהכי טוב עושים באתר פטנט: שאלות לווטרינר - יש שם מספר ווטרינרים שמתמחים במספר תחומים: http://www.petnet.co.il/q&a/list.asp

פורום ווטרינריה באתר "דוקטור": http://doctors.co.il/forums/list.php?f=165

"פסיכונט" - לשאול על בעיות התנהגות של כלבים http://www.petnet.co.il/psychopet/list.asp - מאלף ומומחה בתחום.

שימור סביבה וטבע - http://www.teva.org.il/environment/ - אתר מקיף, מכיל מידע על מה שקורה, וגם למי שרוצה להיות פעיל ולהצטרף למאבקים בתחום.

עבודות חקר, בי"ס כדורי - עבודות חקר במקום בחינה של 5 יח' בביולוגיה עושים בבי"ס כדורי. אפשר לקרוא על זה ב: http://school.kadoorie.galil.k12.il/cheker/, ולהוריד למחשב מספר עבודות חקר בנושא בעלי חיים, צמחים ועוד.

קומפוסט - ואיך להכין בקלות מיכל קומפסוט ביתי - http://telem.openu.ac.il/courses/2002a/c20237/compost.htm, מידע נחוץ לכל מי שרוצה לעשות מיחזור מושלם.

חיות וחברה - האתר: http://www.petnet.co.il/animalsoc/ בין השאר יש שם גם הרבה מאמרים רציניים: http://www.petnet.co.il/animalsoc/articles/index.asp.
הרבה שואלים על לימודים בתחום החיות, טיפול בהם, טיפול בסיוע בעלי חיים (זאותירפיה) - את ריכוז הקורסים בארץ אפשר למצוא באתר הזה בכתובת:
http://www.petnet.co.il/animalsoc/articles/article_soc.asp?id=544

חממה לימודית - שער הנגב: http://www.hamama.up.co.il/

רשת חיה - אתר שבכותרתו נכתב: קהילת מורים ותלמידים מבתי ספר הרואים בבעל החיים משאב חינוכי, ערכי וחברתי להקניית ידע ומיומנות תוך דגש על שילוב בעלי חיים בהוראה ובלמידה. יש שם גם חומר רלוונטי ספציפי על פינות חי, פורומים, ועבודות תלמידים מפינות חי. http://www.tzafonet.org.il/kehil/reshet/index.htm

 

עיקורים/סירוסים זולים במיוחד בתנו-לחיות לחיות עבור כלבים וחתולים בנובמבר ובאוקטובר. הפרטים כאן: http://www.letlive.org.il/articles.php?mode=showSingle&id=297&titlePic=news.gif

האתר של בית החיות - באתר של בית החיות - פרטים עליהם אפשר לראות בדף הראשי של האתר: http://www.animalhouse.co.il/main_he.htm . מומלץ במיוחד הדף: http://www.animalhouse.co.il/main_he.htm שם יש בתמציתיות מידע על חיות כולל חיות אקזוטיות שאין עליהם חומר רב בעברית.

חוקים בנושא בעליי חיים - ועוד מהצד המשפטי כמו פסקי דין - http://www.amitz.net/law/

מחירון צער בעלי חיים - http://www.spcaisrael.org/prices.asp

מאגר מת"ל במכללת קיי-באר שבע  - מאגר קישורים גדול וברובו קשור בחינוך והפעלות עם חיות - http://kaye7.school.org.il/animals.htm#17

 

 

 

 

קישורים נוספים באתר הזה: על פעילויות בפינת חי תוכלו למצוא בדפי הפעילויות (בסוף), על בנית כלובים בדפים על קישורים על בנית כלובים לחיות ספציפיות, ועל וקישורים לפינות חי אחרות: כאן

 

שכחנו משהו ?יש לכם קישורים שאתרם רוצים להמליץ ? - אתם מוזמנים לעדכננו בדוא"ל pinat_hay@hotmail.com

 

חזרה לדף הראשי

 "התקפת מקדונלד'ס" - למה לא לקנות מקדונלד'ס - פרטים כאן

 

 
קית' לייר, הסופרת

ספר חדש: המיתוס הצמחוני-טבעוני

"בשר זה רצח" ?
"כדי לחמול על בעלי חיים צריך להיות צמחוניים" ?"
"בשר זה לא בריא" ?

אלו דוגמאות למיתוסים שצמחוניים רבים מאמינים, כך טוענת מחברת הספר, שהיתה טבעונית במשך 20 שנה. הספר נכתב תוך כבוד רב לצמחונות ולחמלה על בעלי חיים.

"אין זה ניסיון ללעוג למושג של זכויות בעלי חיים או ללעוג לאנשים אשר רוצים עולם נעים ואצילי. ספר זה דווקא מהווה מאמץ לכבד את הכמיהה העמוקה שלנו לעולם צודק. אבל כמיהות אלו לחמלה, לקיימות לחלוקה צודקת של משאבים – אינן נתרמות מהפילוסופיה או מהיישום של צמחונות".

הספר יצא באנגלית. 14 דפיו הראשונים מתורגמים לעברית לעיון חופשי.  ליחצו על הקישור הבא:
 צמחונות טבעונות - מיתוס

 
כריכת הספר

 

 

חשיפה: מותר לרסס מזון אורגני, גם בחומרים כימים

כולנו קוראים בעלוני פרסום ועל אריזות מוצרים אורגניים, שהם מצמחים ללא דשנים כימים וללא ריסוס. אולם די בעיון קצר בתקנות של משרד החקלאות, ולראות שמותרים חומרים רבים לשימוש בחקלאות אורגנית כמו: גופרת אשלגן, מגנזיום סולפט, סודיום הידרוקסיד, חומצה גופריתית, קרבונט האשלגן, כלוריד האשלגן, טרטראת הנתרן, תרכובת נחושת ועוד.

על כך ועל מיתוסים נוספים לגבי מזון אורגאני תוכלו לקרוא אם תלחצו על הקישור הבא:

מזון אורגאני - מיתוסים

 

 

 

כדאי לדעת:

מיתוסים נפוצים בתחום טבע ובעלי חיים

מיתוס הצמחונות והטבעונות - ספר חדש

מיתוס המזון האורגני

מיתוס אנונימוס - מיתוסים באתרים כמו אנונימוס בעלי חיים

מיתוס - גידול חיות משק - דומה לנאצים

מיתוס המזון המסחרי לכלבים וחתולים מדוע כן כדאי להאכיל בשאריות

האם מותר להאכיל כלבים בעצמות ?

מיתוס: צריכת בשר תורמת לרעב ולריקון משאביו הטבעיים של כדור הארץ

מיתוס: חלב או בשר - לא בריא (בטח שבריא!)

מאמר מקיף על תפיסות לא נכונות על זכויות בעלי חיים וצמחונות

מיתוס "מחקר סין" - ספר שסילף מדע -
א. הספר "מחקר סין" - טעויות והטעיות

ב. מחקר סין - המסקנות האמיתיות

מיתוס גארי והרצאתו

 

 

שניצל עוף או שניצל סויה ?

מי מזיק יותר לסביבה ?

 

בהרבה מקרים דווקא השניצל סויה !

 

וגם חלב סויה מזיק יותר לסביבה מחלב פרה

 

מחקר חדש: הדיילי מייל נתן לו את הכותרת: "איך צמחונות גורמת יותר נזק לסביבה מאכילת בשר", והטיימס: "טופו יכול להזיק לסביבה יותר מאשר בשר, כך מצא מחקר של WWF"

 

 

 

"דבש ניגר - כמי נהר

הלום נשאר - עובד תמים"

כך חווה יום עבודה עם במכוורת, ינון נאמן, שכתב את השיר.

לקראת ראש השנה הינה עמוד על השיר, יוצרו ופרשנות - דבש