אז והיום: תמונות מהתקופה של רותלי בן ארויה

רותלי רכזה את פינת החי במשך כ12 שנים. בתקופה הזו הילדים עבדו בצורה מסיבית. בכיתות ד'-ח' זה היה חובה: בתקופת הלימודים פעמיים שלוש בשבוע במשך שעה-שעה וחצי כל פעם, ובחופשים קצת פחות מחצי חופש. מספר השעות בהתאם לגיל עד 4 שעות אצל הגדולים בחופש.

התמונות היו אצל רותלי. לא כולן מאותו תאריך. רובם כנראה צולמו בסביבות 1994 בידי רמי לבנה לערב חינוך שהיה בקיבוץ.

שמות הילדים בתמונות כתובים מתחתם. מי שאוהב חידות, יכול לנסות לנחש לבד מי הן הילדים שבתמונה, לפני שיתחיל לקרוא.

מגיעים לעבודה:

רותלי בן ארויה' רן יקיר. מבנה הבטון עם הקשתות היה אז בריכת דגים. אז היו שתי בריכות כאלה. היום בריכה אחת הוסבה כלובו של שמוליק הדורבן, ויש ליד שתי הבריכות גינה.

**אפשר להגדיל את התמונה הזו - הקטנתי רק לשם הצגה באינטנרט, כי במסכים ישנים זה לא נכנס למסך

נועה ענבר. ליד הטרקטור אריאל אלינסון, שהיה אז כנראה בסביבות כיתה י"ב ועבד שם כבוגר.

כפיר בן ארויה

יונית וויזר. שימו לב שאז איזור בריכת הברווזים היה מגודר והיו בתוכו תאי הטלה. הברווזים יכלו באופן חופשי לצאת מהאיזור הזה. ליד הדלי לחם לברווזים ובוא הושרה לחם רטוב וטעים.

אריאל אלינסון - הולך להכין את הלחם. מאחוריו בצד שמאל ארגזים עם לחם שעמד בשמש ליבוש. אחרי זה הילדים שברו אותו לחתיכות קטנות לפני שנתנו לחיות.

הילדים שהגיעו לעבוד היו מתרכזים בתחילת יום העבודה על השולחן עם הספסל שעמד בצל. שם חילקו עבודות, בדקו מי הגיע. בהמשך הגיעו גם הילדים הקטנים.
מימין מאחורה (חולצת פסים כחול לבן) נבו נאמן, לידו בגופיה כחולה עומרי סינדר, בהמשך עם החולצה לבנה וקוקו נועה ענבר, עם כובע כחול רן יקיר, לידו עם גופיה סגולה רוני ענבר, יונית וויזר לידה עם חולצת כוכבים, יושבת עם חולצה וורודה שרה אלון, לידה מיטל בן דור, עידית באור.
בצד שמאל אפשר לראות גם את זנבה של סוויטי, הכלבה של רותלי.
הרשת שרואים מחוץ לפינת חי, ליד בית אסתר זרוקה (רשת של חלון) - נשארה ככה עוד כמה שנים זרוקה...

ומתחילים לעבוד. חן מילר.

עופר הלפרין עם הכובע האדום,  מולו שגיא בן ארויה. אז עוד לא היתה שוקת מיים אוטומטית, והיו ממלאים לעיזים מיים עם דלי, שכנראה היה כבד. שימו לב עוד שבהמשך היו עוד כלובים שהיום פורקו. כבר אז הם עמדו ריקים.
אז הרשת בכלוב של העיזים היתה עם חורים גדולים יחסית, והגדיים היו יוצאים דרכה, ומסתובבים חופשי בפינת החי.

גדיים די גדולים שמדהים קצת איך יצאו מהחורים הקטנים הללו. רצים ישר ללחם. לאחרונה גידרנו את זה עם חורים יותר קטנים כי הגדיים היו הורסים את העצים שבתוך הפינה. היום יש גם כלב ששומר בלילה ומסתובב חופשי, ופוחדים להשאיר אותו לבד עם גדיים קטנים בחוץ.

עוז בר-יוסף. לימינו מה שהיום פינת ליטופים. אז זה היה מקום שבו שמרו חציר ללא חיות.

המשך